Завантажте додаток для Android
Встановити
Завантажте додаток для iOS
Встановити
Scroll to top

Як зробити ефективний аналіз


Alphateka - 05.12.2019 - 0 comments

По-перше, вам треба створити тему моніторингу. Отримавши доступ від нашої найкращої служби підтримки, ви заходите на сторінку app.alphateka.com і відразу бачите перед собою ось таку картину:

Це вертикальна закладка Публікації. За замовчуванням, ви бачите все, що система назбирала за останніх пару днів без всякої вашої вказівки – з джерел, які вона мониторить. Тепер давайте навчимо її шукати те, що потрібно саме вам.

Створимо тему  

Безстрашно натискаємо на вертикальну закладку Теми, що знаходиться зліва, нижче, одразу ж наступною після закладки Публікації

Ну ось, ми знаходимося там, де створюється тема. І ми ті, хто її зараз створить. Давайте заповнимо графи, що знаходяться зліва на сторінці. 

Нічого складного, звичайна справа:

  • НАЗВА ТЕМИ – просто назва теми;
  • ШУКАТИ СТАТТІ, ЯКІ МІСТЯТЬ СЛОВА – ключові слова, які описують вашу тему;
  • ТАКОЖ ТАКІ СЛОВА – додаткові ключові слова;
  • АЛЕ НЕ МІСТЯТЬ ТАКІ СЛОВА – слова, які слід виключити з пошуку;
  • РЕСУРСИ – джерела, які слід моніторити обов’язково;
  • ЧОРНИЙ СПИСОК – джерела, які не слід моніторити;
  • РОЗШИРЕНИЙ ЗАПИТ – запит, що складений за певними правилами, про які ми розповімо вам в наступній статті, як тільки ви станете досвідченими користувачами.

Вказуємо період за замовчуванням і тиснемо кнопку Створити – тема готова.
Ну та й що ? – запитає проникливий читач, – далі що?

А далі ми вирушаємо на закладку Публікації, щоб знайти усі згадки потрібних нам ключів. Там ми отримаємо 

Список публікацій 

Тут, на вкладці Публікації, проявивши неабияку кмітливість, ми шукаємо в випадаючому меню праворуч назву нашої теми і вибираємо її. Тут же система починає шукати і знаходить публікації, що відповідають вашому запиту. Ось, будь ласка, тепер ми маємо повний список згадок ваших ключів за вказаний вами період. Ви можете змінити період моніторингу, просто клікаючи на дати.

Якщо вас це влаштовує, ми залишаємо вас тут, за захоплюючим читанням, а якщо ні, вирушаємо далі до розділу:

Фільтр повідомлень

Він з’явиться, як тільки ви клацнете на іконку лівіше списку назв тем.

Для того, щоб він став активним, натиснемо кнопку Застосувати. Виберіть необхідні вам умови фільтрації і натисніть Застосувати ще раз. Тепер умови фільтрації присвоєні списку знайдених публікацій і ви бачите тільки відфільтровані дані.

Ну, а коли ви відфільтрували результат, його слід проаналізувати. Для цього натискаємо на вертикальну закладку зліва:

Аналітика 

Так, ви абсолютно праві! Тепер ми чекаємо. Ми чекаємо, коли система побудує інфографіку, яка допоможе нам зробити далекосяжні висновки.

Першою ми побачимо діаграму Топ 15 джерел публікацій, із зазначенням їх кількості, за певний період. 

Можна міняти налаштування відображення для більшої наочності 

На підставі цієї інфографіки дуже просто визначити найактивніший ресурс. Це дуже корисно, коли треба зрозуміти де знаходиться джерело інформаційної атаки. А ось наступна діаграма ПЛАГІАТ показує нам співвідношення оригінальних публікацій до перепостів. Це не тільки демонструє популярність теми дослідження, але й свідчить про зворотну реакцію, наскільки  ця тема виявилася цікавою: достатньою для того, що б користувачи вирішили поділитися публікаціями зі своїй аудіторієй.

Ну і нарешті, діаграма ТОНАЛЬНІСТЬ. Використовуючи тонкі алгоритми, система Alphateka визначає позитивний, негативний або нейтральний тон статті і наочно демонструє загальні настрої Інтернету відносно теми дослідження.

Таким ось чином ви отримуєте чітку картину активності, настроїв і тенденцій аудиторії на підставі згадок ключових слів за певний період часу.

Просто? Дуже просто! Але як і в будь-якому іншому процесі, тут є свої тонкощі. Про них ми поговоримо в наступній статті.

Related posts