Завантажте додаток для Android
Встановити
Завантажте додаток для iOS
Встановити
Scroll to top

Як моніторити діяльність конкурентів в ЗМІ: лайфхаки.


Alphateka - 23.01.2020 - 0 comments


Вибирайте інструменти в залежності від ваших вимог.

Частіш за все моніторинг бренду здійснюється за допомогою спеціальних сервісів:  платними, чи безплатними. Інструменти моніторингу ЗМІ та згадок в соцмережах коштують до 60 тисяч грн на рік ($ 2300). Маркетінгова політика компанії Alphateka дозволяє тримати найменшу ціну на ринку

Моніторинг ЗМІ безкоштовно дає загальну картину і розуміння поточної ситуації з брендом компанії. Але якщо ви звертаєтесь до платних інструментів, ви отримуєте більше можливостей. Системи працюють за схожим принципом – в них є форма, в яку додаються ключові слова, що найбільш точно описують сферу діяльності компанії-конкурента. Звичайно, також додаються назва компанії та бренду. Система проводить моніторинг новин за ключовими словами і показує всі публікації де є згадки по заданій темі. Також в платній версії ви маєте можливість одержати інші дані, такі як кількість оригінальних записів, календарне розподілення публікацій, тональність, тощо.

Правильно складайте запити

Основою успіху стеження за конкурентами є правильно складений запит. Окрім назви бренду, опису сфери діяльності, події, яку ви хочете відслідкувати – використовуйте спеціальні символи, що дають системі можливість відсортовувати нерелевантні результати.

Наприклад, якщо ваш конкурент має бренд “Сонячна система” і ви хочете його відстежити, ви маєте складати запит так, щоб вилучити словосполучення сонячна система як астрономічне явище.
Основні новини про конкурентів завжди будуть у вас під рукою, що допоможе завжди отримувати унікальну інформацію про конкурентів першим, особливо, якщо мова йде про соціальні мережі.

Використовуйте чорний список

При створенні теми, яка допоможе спостерігати за конкурентами, особливу увагу потрібно приділити чорному списку. Введіть в нього ресурси, які напевно не будуть релевантними вашим запитам. Це поліпшить якість пошуку та підвищить точність аналізу результатів моніторінга.

Повертаючись до прикладу “Сонячна система” буде розумно вимкнути астрономічні сайти, навчальні сайти, а залишити тілкі ті, що релевантні сфері діяльності конкурента.

Уважно вивчайте аналітику

Система Alphateka обробляє отримані дані і формуює з них 3 основні діаграми:

 • Топ 15 медіа – діаграма топ 15 ресурсів, які було знайдено за вашим запитом і що мають більш за всіх публікацій за вашим запитом.
 • ПЛАГІАТ – діаграма календарного розподілення оригінальних та переписаних публікацій за вашим запитом.
 • ТОНАЛЬНІСТЬ – діаграма оцінки загальної тональності: позитивної, негативної чи нейтральної.

Аналітика допоможе визначити час, дату, ресурс з якого почалася інформаційна атака. А також ви можете визначити маркетингові і PR зусилля конкурентів, щоб спрогнозувати їх подальші дії.

Наприклад, ви точно будете знати, до якого результату привела маркетингова компанія фірми “Сонячна система” – кількість згадок про неї у ЗМІ, наскільки вірусним був її контент та результат, якого вони досягли відносно репутації – загальна тональність згадувань.

Налаштуйте період моніторінгу.

Звертайте увагу і на період отримання даних. Налаштовуйте моніторинг за певні дати або місяці. Недбалий вибір періоду моніторингу призведе до неточних результатів дослідження.

Наприклад, “Сонячна система” проводить свою рекламну компанію просто зараз, а налаштування закінчили моніторинг тиждень тому. Ви не будете в курсі подій і можете одержати не актуальні дані.

Не зневажайте щоденними звітами.

Опція щоденних звітів дозволяє точно знати стан справ про ваш бренд та отримувати його у зручний час. Ви можете налаштувати одержання звітів в одному з трьох найпопулярніших форматів  PDF, XLS чи DOC.

Користуйтеся можливостями порівняння тем

Порівняння тем дозволить зрозуміти зміни трендів. Ви маєте можливість порівняти параметри і дані різних тем, створених в різний час. Функція допоможе зрозуміти куди направлені зусилля, яким чином реалізуються і що саме роблять конкуренти для просування бізнесу.

Наприклад, “Сонячна система” проводила рекламну кампанію по продукту Сатурн останнього кварталу року. Потім робила рекламу продукту Меркурій. Порівнюючи дані двох компаній, ви можете одержати важливі маркетингові результати, що економлять гроші, що дозволить не повторювати помилок конкурента.

Налаштуйте відстеження інформаційних атак.

Система Alphateka дозволяє налаштувати відстеження інформаційних атак за кількістю та тональністю публікацій. Як тільки кількість статей, або їх тональність перейде встановлений ліміт вам прийде сповіщення. Це дозволяє миттєво реагувати на виклики конкурентів та мати найсвіжішу інформацію по актуальній темі.

Якщо “Сонячна система” запустить чорний PR або кампанію дискредитації ви одразу побачите, що зросла кількість публікацій негативного характеру. Використовуючи аналітику, ви швидко з’ясуєте відкіля йде атака та захистити себе.

Налаштуйте теги

Налаштування тегів дає можливість чіткого та точного сортування публікацій. Це спростить аналіз одержаних даних, дозволить краще бачити тонкощі та нюанси оперативної діяльності конкурентів.

Наприклад, збираючи інформацію по маркетингових зусиллях “Сонячної системи”, ви зможете відсортувати по тегах їх продуктів “Сатурн” та “Меркурій” усі публікації і мати ще більше даних для аналізу діяльності компанії.

Налаштуйте фільтр

Остання в списку, але не остання по важливості опція успішного моніторінгу – це налаштування потужного фильтра, що надає Alphateka. У тому випадку, коли результати моніторингу об’ємні і захоплюють великий спектр, фільтр необхідний, щоб не потонути у потоці нерелевантних даних. 

Ви маєте можливість фільтрувати знайдені публікації за параметрами:

 • Медіа тип – фільтрація різних типів медіа;
 • Популярність джерела – фільтрація за популярністю джерел;
 • Тональність – фільтрація за тональністю публікацій;
 • Соціальні мережі – фільтрація за соціальнимих мережами;
 • Приховати плагіат – фільтрація за оригінальністю дописів;
 • Область – фільтрація ресурсів по областях України;
 • Ключові слова – фільтрація по окремих коючових словах;
 • Регіональні ЗМІ- фільтрація по регіональних ЗМІ;
 • Мова – фільтрація за українською, російською та англійськими мовами. 

Ви швидко і зручно проаналізуєте тільки ту інформацію, що стосується вашого конкурента “Сонячна система”. Застосовуючи різні фільтри, ви досягнете дуже точних результатів.

Спробуйте безкоштовно

Перед тим, як купувати обраний пакет сервісу, у вас є можливість абсолютно безкоштовно спробувати систему Alphateka протягом 7 днів. Зареєструйтеся за цим посиланням і отримайте повний сервіс та підтримку наших фахівців. Також безкоштовно ви можете завантажити мобільний додаток для Android та iOS.

Related posts