Завантажте додаток для Android
Встановити
Завантажте додаток для iOS
Встановити
Scroll to top

Веселі дні розпродажу або як з’явилася “Чорна п’ятниця”


Alphateka - 14.11.2019 - 0 comments

Щороку, наступного ранку після Дня подяки, натовп збуджених американців збирається біля дверей магазинів та супермаркетів. Що вони там забули? Навіщо влаштовують черги, яким позаздрив би мавзолей Леніна? Навіщо пишуть списки, ночують в спальних мішках і взагалі поводяться як громадяни країни соціалізму, що переміг?

Відповідь проста –  це “Чорна п’ятниця”, розпродаж всього, що тільки можна.

Цього року глобальний розпродаж в магазинах США почнеться в ніч на 29 листопада. Але купа підприємців не морочаться цими умовностями і влаштовують розпродаж вже зараз. Amazon, Macy’s, American Eagle Outfitters та десятки інших магазинів вже зараз продають товари з величезними знижками. Ось і ми для наших нових клієнтів пропонуємо 40% знижку на усі наші тарифи Системи моніторингу і аналізу соціальних мереж і ЗМІ України Alphateka. Це переконлива сума, а якщо порівняти з конкурентами, то ви отримаєте наші послуги до смішного дешево.

Але повернемося до “Чорної п’ятниці”.

Коли ж вона з’явилася? Чому вона чорна і чому – день розпродажу?

Коли в кінці 19 століття у місті Ланкастер (штат Пенсильванія) Френк Вулворт вивалив на прилавок увесь сезонний товар і поставив поруч табличку “Все по п’ять центів” він і не здогадувався, що він зробив революцію в американській, а зрештою в усій світовій торгівлі. Таке ціноутворення спустошило склади його працедавця, а йому принесла славу винахідника розпродажів. У ті часи ціни визначалися шляхом неспішної бесіди і акуратної розвідки можливостей покупців. Це сформувало чудову звичку американців торгуватися, але ми зараз не про це.

Френка, людини нетовариської, це по справжньому дратувало, після чого він і наважився на цей геніальний крок. Історія замовчує що сказав йому старший продавець, що повернувся наступного дня, але подальші події показали правоту Вулворта – регулярні розпродажі зробили Френка мільонером.

Наслідуючи його приклад, на той час вже хазяїна величезного універсального магазину, оспіваного в новелах О’Генри, усі торговці стали влаштовувати розпродажі. Торгівля краще за все йшла в дні до і після свят. Ментальність американців примушувала їх накопичувати значні суми до головного свята року – Різдва.

Ось і вийшло, що найслушнішим часом початку розпродажу став день відразу після Дня подяки – таким чином у покупців залишався місяць, щоб накупити подарунків, а у продавців – очистити склади від колекцій року, що минає.

Цього дня – завжди в п’ятницю – бухгалтерські і касові книги були чорні від позначок про продажі, адже записи велися чорним чорнилом. Додайте до цього втому від напруженого обслуговування цих нескінченних натовпів покупців і ви погодитесь, що логічно було б вважати цю п’ятницю чорною.

Для поліції юрби збуджених покупців, що штурмують магазини, так само не додавали яскравих кольорів у цей день. Вони теж погодилися з цією назвою – “Чорна п’ятниця”.

Тим більше покупцям, що увесь рік чекають цих розпродажів, яким не дісталося жаданого товару, ця п’ятниця напевно здавалася чорною.

Ще в 1973 році “Чорна п’ятниця” все ще ніяк не асоціювалася з Днем подяки. Але вже в 1975 році в статті однієї пенсильванської газети говориться про те, що водії таксі і автобусів у великих містах згадують метушливий день після Дня подяки як “Чорну п’ятницю”. Саме вона відмічає початок різдвяного шопінгу і “божевільну гонитву за подарунками до Різдва”.

Напевно, можна тільки здогадуватися, але з високою вірогідністю слід вважати 1975 рік роком народження сучасного поняття “Чорна п’ятниця”.

В Україні є своя “Чорна п’ятниця”. Більшість бізнесменів влаштовує розпродаж за один – два тижні, називає їх  “Чорні тижні” або навіть “Чорні місяці “. Зазвичай великий розпродаж починається в четвер і триває в п’ятницю, суботу та неділю. Ми в Alphateka відкриваємо сезон знижок сьогодні: новим покупцям – 40 % за умови передоплати послуг за три місяці. Якщо ви розумієте, про що ми, ви заплатите копійки за відмінний сервіс.

Вдалих покупок !

Related posts