Цього тижня ми вирішили звернутися до подій світового значення. Одна з такий подій, безумовно, презентація нового авто компанії “Tesla”. Кожна новина з “Tesla” – це ефект бомби, що розірвалася. Так само як цей новий електричний пікап – така собі вантажівка – Tesla Cybertruck. Ілон Маск продемонстрував її на презентації 22 листопада, що аж ніяк не пройшло повз уваги української онлайн спільноти. ЇЇ футуристичний дизайн, переконливі технічні дані і зважена ціна змусили уважно придивитися до її майбутнього в України. Постать Ілона “Залізна людина” Маска, що стоїть за цим революційним витвором, захоплює своєю наполегливістю і працездатністю, що теж підігріло цікавість до CyberTruck.
Дійсно, тут є чим захоплюватися. Ця вантажівка їздить швидше за спорткар, перетягує найпопулярніший бензиновий пікап Ford F-150 та ще й їде на одній зарядці до 800 км! І що дуже важливо – вона міцна, мов панцерник. Це не дуже стостується бокових вікон, але ж дверцята там дуже міцні – куленепробивні. Додайте до цього стандартний тесловський набір смаколиків з автопілотом та ще порахуйте наскільки дешевше вона в експлуатації – і виходить дуже приваблива автівка, незважаючи на казус під час презентації: заявлене куленепробивне скло тріснуло від металевої кульки. Але купуючи CyberTruck ви маєте чим поле зорати, на ринок свиней повезти та із хлопцями до сусіднього села на танці зганяти. Універсальна, міцна, недорога в єксплуатації – те, що треба для села.
Так і сталося, що за цей неповний тиждень Топ 15 джерел згадували “пікап майбутнього” 723 рази. Безперечним лідером був Twitter – 102 “цвіріньків”. Потім від 35 згадувань NewsMir до 7 згадувань Новое время.

Треба зауважити, що взагалі, ані “Tesla”, ані Ілон Маск не є постійними героями українського Інтернету. У цьому нас запевняє наступна діаграма Плагіат, що дає змогу наочно побачити популярність цієї теми

Як ми бачимо, до 22 листопада “Tesla” практично не існувала в українському інформ просторі. Але же після презентації з’явилися такі дописи:






В цілому ж Укрнет поставився позитивно до цієї новини:

Не дуже зрозуміло, що тут може визвати негативну оцінку, але ж 36,7% (267) публікацій оцінюють цю подію негативно, 9,7% (71) нейтрально і 53,3%(385) позитивно.
Якщо ж ми подивимось на аналіз соціальних мереж, картина буде дещо інакшою:

Ми бачимо лише 128 публікацій, більшість яких зобив Twitter, лише 6 Facebook, 3 та 2 YouTube та Telegram
відповідно

Сама новина протрималася лише тиждень і потихеньку зійшла нанівець.

Тут ми бачимо, що переважна більшість – 54,7%(70) дописів – нейтральна. Негативних відгуків – 26,6% (34), та позитивних -18,8%(24).
До речі, ви можете самостійно перевірити ці дані, якщо замовите безкоштовний демо період на 7 діб. У цьому вам допоможуть мобільні додатки Alphateka для Android та iOS.
Гарного тижня і приємного моніторингу!