Завантажте додаток для Android
Встановити
Завантажте додаток для iOS
Встановити
Scroll to top

Що таке репутація бренду та як нею управляти


Alphateka - 31.01.2020 - 0 comments

Ми вже писали про репутацію бренду і які можливості відкриваються для управління нею, використовуючи систему Alphateka. Безумовно, є також альтернативи управлінню репутацією на базі автоматичного моніторингу. Сьогодні розглянемо якими способами ще можна слідкувати за репутацією.

Що таке репутація бренду? 

Репутація – думка про об’єкт, що складається, в результаті соціальної оцінки за набором визначених критеріїв.

З цього виходить, що репутація бренду це як певний бренд розглядають ваші користувачі, партнери, конкуренти. Сприятлива репутація торгової марки означає, що споживачі довіряють вашій компанії та мають позитивний досвід при купівлі ваших товарів чи послуг. Несприятлива репутація, навпаки, призведе до недовіри споживачів до вашої компанії. Неважко уявити собі наслідки.

З чого складається ручне управління репутацією? 

Альтернативою автоматичному моніторингу є ручне, так зване, SERM (Search Engine Reputation Management) – управління репутацією в пошукових системах. Якщо автоматичний моніторинг проводить пошук та аналіз майже по усьому мережевому контенту, то ручне SERM значно вужче, бо виконується вручну. 

З’ясувати, навіщо вам SERM? 

Як правило, компанія починає цікавиться засобами SERM коли:

 • в мережі з’являється багато негативу і його потрібно перетворити на позитив;
 • в мережі дуже мало інформації про ваш бренд, або про нього не говорять зовсім;
 • вам потрібно з’ясувати репутацію свого нового продукту і ви плануєте використовувати інтернет як джерело інформації стосовно репутації ваших продуктів;
 • ви плануєте шукати нові точки зростання, базуючись на відгуках клієнтів.

Коли ви з’ясували цілі, наступним кроком буде:

Зібрати ключові запити

Якщо ви цього не робили раніше, використовуйте наступні інструменти:

 • Логіка – зберіть усі можливі запити, що найкраще характеризують вашу фірму, її продукт. Також не забудьте географічні прив’язки, по яких ідентифікують вашу компанію та ПІБ керівництва.
 • Програми для збору ключів через ресурси: Google Adwords, Kwfinder.com, keywordtool.io, serpstat.com, semrush.com, Key Collector, Slovoeb.
 • Пошукові підказки Google – достатньо ввести назву вашого бренду, або бренду конкурента, у пошуковик і одразу з’являться популярні ключові запити, релевантні вашому бренду.
 • Google Analytics – демонструє не всі запити через політику конфіденційності, але може бути корисною у використанні разом з іншими ресурсами.

Коли ви зібрали ключові запити, переходимо до наступного кроку:

Проаналізувати пошукову видачу

Звісно, усі ресурси обробити вручну важко, тому обираємо ТОП-15 та аналізуємо їх за наступним планом: 

 • сфокусовуємо географію запиту – по різних регіонах видача може суттєво змінюватись;
 • збираємо результати видачі – вручну або за допомогою сервісів, таких як key-collector.ru, seolib.ru або RDS Bar;
 • згруповуємо за тональністю – перечитайте кожну згадку та визначте її тональність.

Розробити стратегію протидії

На наступному етапі необхідно вирішити питання:

 • Усунути джерело негативу – це може бути реальна проблема або вигадана. В обох випадках це перший крок до поліпшення репутації і він необхідний. 
 • Заповнити видачу позитивною інформацією –  ви наповнюєте видачу позитивними статтями, що виштовхнуть негатив на другу-третю сторінку, або домовляєтесь про видалення з ресурсом, що є носієм негативу.

Це велика та кропітка робота, що займає багато часу. Існує багато способів вирішити проблему. Дуже коротко план буде виглядати так:

 • наповнювати сайт компанії – більше позитиву, якомога частіше оновлювати розділ новин;
 • розміститися на сайтах відгуків –  мають дуже великий трафік, перше місце, куди ідуть клієнти, аналізуючи продукт компанії;
 • одержати посилання на сайтах прайс-агрегаторах – так само трастові ресурси, що мають велику аудиторію та добру репутацію;
 • зареєструватись на сайтах-довідниках та каталогах;
 • проводити активність на тематичних форумах, блогах, соціальних мережах.

Це далеко не повний список, його можна доповнювати, але ці пункти треба виконувати за будь-яких обставин. Якщо регулярно оновлювати інформацію в мережі, дуже швидко побачите результат, що вас задовольнить. Для перевірки результату переходимо до наступного кроку.

Регулярний моніторинг

Видача пошукових сервісів постійно змінюється, важливо регулярно її відстежувати. Оновлюйте таблицю з видачею раз на тиждень або частіше. Завжди маєте знати які сайти входять в ТОП-15 та яку інформацію вони містять про вашу компанію.

Для цього використовують ручний моніторинг або автоматичний. До автоматичного моніторингу відноситься система Alphateka. Крім того, вона автоматизує та робить процес SERM не таким важким та виснажливим. Вона самостійно визначає тональність, з легкістю з’ясовує дату та джерело негативу. Всю актуальну інформацію ви можете одержувати через мобільні додатки як для IOS, так і для Android

Користуючись Alphateka, ви одержуєте як оперативність, точність результатів, так і унікальні можливості протидії інформаційним атакам. Спробуйте безкоштовний демо період на 7 діб, та переконайтеся самі, наскільки система Alphateka підвищить ефективність вашої роботи.  

Related posts