Завантажте додаток для Android
Встановити
Завантажте додаток для iOS
Встановити
Scroll to top

Що робити піарнику, щоб залишатися на хвилі?


Alphateka - 05.02.2020 - 0 comments

Кожен піарник знає як важко знайти інформприводи, щоб підтримувати актуальну цікавість до життя своєї компанії.  Як налагодити контрольовану і регулярну взаємодію із засобами масової інформації, не зриваючись на хайп? Питання досить складне, але при структурованому підході рішення знайдеться швидко. Ми зібрали для вас кілька інструментів, що допоможуть у вашій діяльності та приведуть до успіху, якщо використовувати їх регулярно.

1. Починайте з дослідження на основі внутрішньої статистики

Потрібно навчитися працювати зі статистикою своєї фірми. Аналітика дозволяє максимально зануритись у вивчення продукту, очікування клієнта та ринку. Крім того, це прискорить час відповіді на запити журналістів і дасть цілодобовий доступ до цифр. Налаштуйте теплі стосунки з аналітиками. Вони будуть раді ділитися з вами масивами інформації. Дуже скоро ви зможете виводити дослідження у топ новини своєї ніші. Це – хороша можливість одержати регулярні, позитивні посилання. 

2. Зробіть постійними опитування клієнтів

Перегляньте уважно увесь ланцюжок покупки товару, або замовин сервісу. Подумайте, куди ви можете найбільш органічно вбудувати питання для вашого опитування. Вони не мають охоплювати весь спектр сервісу та дратувати клієнта. Питання повинні бути точними та лаконічними. В ідеалі, мають демонструвати бажання компанії найліпше відповідати вимогам своєї цільової аудиторії. 

Одночасно відповіді повинні містити інформацію, що немає в аналітиці. Збираючи таким чином статистику, ви вб’єте трьох зайців: а) продемонструєте клієнтам зацікавленість компанії, що позитивно відіб’ється на репутації; б) привчите клієнтів до більш тісної взаємодії з вами; в) зберете унікальну статистику.

3.Регулярно робіть моніторинг ЗМІ

Усі зусилля не мають сенсу, якщо ви не будете мати змогу оцінити їх результативність. Найкраще для цього підійде система моніторингу ЗМІ Alphateka. Спочатку ви можете проводити ручний SERM. Потім, коли будете остаточно виснажені нелюдськими зусиллями і мізерним результатом, знадобиться автоматизоване рішення для:

  • відстеження та оперативне реагування на згадування компанії, бренду у ЗМІ офлайн та онлайн, соціальних мережах;
  • простежування часу та джерела можливої інформаційної атаки;
  • аналізу тональності та популярності дописів про вашу фірму.

Усі ці базові, та додаткові функції, забезпечує Alphateka. Ми вже писали більш детально про можливості нашої системи: ви будете мати не тільки ньюсджекінг ЗМІ, але й детальний моніторинг соціальних мереж, телебачення та радіо — в залежності від обраного тарифу. 

Маючи детальну статистику від Alphateka, ви зможете проаналізувати вплив на репутацію вашого бренду, компанії та ринок. Базуючись на цьому аналізі, набагато легше згенерувати інфоприводи, які зацікавлять ЗМІ, незважаючи на те, що актуальність вхідної події вже згасла.

Потрібно лише замовити безкоштовне Демо на сім днів, налаштувати ваші теми за допомогою нашого клієнтського сервісу, безкоштовно завантажити мобільний додаток для Android та iOS, та насолодитися якісним, швидким та цілодобовим моніторингом. 

4. Виявляйте максимум цікавості до своєї компанії та її продукту

Уявіть собі, ви — дитина, що має змогу бавитися з новою іграшкою, такою барвистою, яскравою, блискучою. І ця іграшка – ваша компанія. Кожен день, кожну хвилину, цікавтесь її життям, як вона працює, як виглядає з точки зору покупця, постачальника, кур’єра, водія, фахівця служби підтримки. Спробуйте зіграти різні соціальні ролі і вікові групи.

Задавайте питання, актуалізуйте вашу цікавість. Через деякий час ви будете в змозі створити щось нове в відносинах клієнт-компанія, чи ЗМІ-компанія. Такий підхід дасть безцінний досвід та знання предмету. 

5. Частіше розповідайте про власні проекти

Банальний, або класичний підхід декларує, що ЗМІ можуть зацікавитися такими групами інформприводів:

  • нові ринки;
  • нові продукти;
  • розкриття показників;
  • нові партнери, інвестиції;
  • нові події, що змінюють галузь;
  • соціальна діяльність компанії.

Ви  — щаслива людина, коли ваша компанія настільки велика, що кожен день продукує настільки сильні інфоприводи. А якщо ні? 

Тоді йдіть до ЗМІ самотужки. Знайомтесь з журналістами, пригостіть їх кавою, дізнайтесь, що їм цікаво, і що з їхнього переліку можуть запропонувати ваші відділи маркетингу, SMM та PR.

Якщо нічого цікавого ваша компанія не може запропонувати, то благодійність — сфера діяльності, що ніколи не залишиться непоміченою і в мережі обов’язково з’являться добірки позитивних відгуків про вашу компанію.

6. Використовуйте несподіванки

На несподіванки можна сподіватися. Це не просто парадокс, а результат вдумливого підходу і глибокого знання виробничого процесу вашої компанії. Звісно, ви не можете спрогнозувати, що ваш відділ доставлення врятує котиків, що незграба-клієнт вислав з порушенням усіх правил перевезення тварин. Але ж ви можете спрогнозувати, що щось подібне може статися саме у відділі доставлення. 

Важливо визначити в зоні відповідальності яких підрозділів компанії можуть виникати такі події, налагодити взаємодію з колегами, показавши на прикладах, що цікаво PR, і постійно нагадувати про себе. Тож ви будете підтримувати оперативний зв’язок з ними на саме такий, або схожий випадок. І, безперечно, оперативно та швидко, проінформувати усі джерела поширення контенту в позитивній тональності.

7. Генеруйте контент, пишіть колонки

В класичному розумінні, з того часу, коли в 1996 році Білл Гейтс написав своє есе “Content is King” (контент є король) не змінилося майже нічого. З тих часів контент сидить непорушливо на троні і не існує замінника. 

Тому, якщо ви маєте час та натхнення – пишіть колонки. Усі ЗМІ знаходятся у безперервному пошуку нового контенту. А якщо він цікавий, то маєте всі шанси налаштувати ще один регулярний канал розповсюдження добрих новин про вашу компанію.

Автором або джерелом інформації для такої публікації може стати будь-який співробітник компанії від CEO, HR-директора і головного розробника до кур’єра.

Пам’ятайте, деякі видання самі шукають колумністів для готових тем, або роблять добірки думок різних експертів, пропонуючи їм відповісти на конкретні питання. Не забувайте про можливість вести блог компанії на таких популярних блог-платформах як WordPress, Blog, Blogger або YouTube, якщо діяльність вашої фірми дозволяє візуалізувати ідеї та випускати регулярні відео. 

Related posts