Завантажте додаток для Android
Встановити
Завантажте додаток для iOS
Встановити
Scroll to top

Принципи моніторингу або що робити коли потрібно моніторити?


Alphateka - 21.11.2019 - 0 comments

Моніторити треба. Кожен день усе тече, усе змінюється і те, що було варте уваги вчора сьогодні вже втратило актуальність, насолоджується пенсією і нікому не потрібно. Тож кожен день сумлінно, регулярно треба нишпорити інтернетом щоб добувати інформацію, що так чи інакше може стосуватися вашої діяльності, сфери контактів, вашого бренду та вашої компанії. 

Ви не хвилюйтеся, ми вам дамо інструмент, навчимо їм користуватися, але теорію моніторингу вам треба знати. Бо стратегію будете планувати ви – ніхто ж краще вас не знає вашого бізнесу. Тож зараз ми вам розповімо про основні принципи моніторингу. Сідайте зручніше – ми починаємо. 

Принципи моніторингу

Усе дуже просто

Існує три типу підходів. Кожен з них і визначає принципи моніторингу

Праксеологічний підхід

Визначає принцип регулярностіну, це зрозуміло – треба запускати процесс моніторингу у чітко визначені терміни. Таким чином ви будете мати можливість відслідковувати зміни за певний період. На щастя система Alphateka має змогу заглиблюватися у минуле і витягати відтіля необхідні дані. Це не значить, що можна нічого не робити , а потім наздоганяти – вам треба мати свіжу інформацію регулярно – але ж є можливість наздоганяти час.

Також у цьому підході визначається принцип інтегративностівам треба впровадити і використовувати уніфіковані форми  відображення результатів моніторингу і баз даних для інтеграції їх в загальну інформаційну систему

організації – тобто, ваші звіти повинні бути у стандартному форматі, наприклад, Ворд, чи Ексель. Це робиться для того, щоб не ламати голову кожен раз, конвертуючі дані у базу підприємства. Система Alphateka вирішила і це питання – ви маєте змогу одержувати звіти у зручному форматі

Також у цьому підході є принцип прогностичності – результати моніторингу повинні давати можливість прогнозування майбутніх тенденцій зміни досліджуваних об’єктів. Це вже цілком залежить від вашого вміння знайти такі параметри, по яких ви б змогли провести прогнозування тенденцій. Система Alphateka надає можливість гнучкого налаштування запитів, а наші спеціалісти з клієнтської підтримки допоможуть вам зробити це швидко та ефективно.

Останій по порядку але не по важливості принцип валідності – що забезпечує використання адекватного досліджуваним об’єктом (явищам, процесам) інструментарію моніторингу та методів оцінки параметрів моніторингу. Інакше кажучи, для моніторингу онлайн вам треба використовувати компьютер та спеціалізовану систему, наприклад  – Alphateka, а не совкову лопату. 

Кваліметричний підхід

Тут використовується принцип інформаційної повноти – формування системи параметрів моніторингу, що дозволяє створити повну об’єктивну картину досліджуваних об’єктів (явищ, процесів). Це не складно, коли ви маєте кваліфікованого консультанта. Це знання вашого бізнесу та могутній інструмент, на кшалт системи Alphateka.

Також тут визначається принцип інформаційної достатності – концентрація моніторингу на найбільш значимих параметрах об’єктів (явищ, процесів), що вивчаються, виключення надмірної інформації, що не має прямого відношення до характеристики досліджуваних об’єктів (явищ, процесів). Наприклад, вам не треба мати інформацію по діяльності усіх ваших конкурентів. Вам достатньо моніторити діяльність ключових організацій, щоб мати чітке уявлення на якому етапі знаходиться ринок. 

Принцип конкретності, що визначається у цьому підході,передбачає використання адекватних кількісних вимірників і якісних оцінок результатів моніторингу. це такоє передбачено у Alphateka.

Гуманістичний підхід

Відрізняється використанням принципу гласності, що передбачає відкритість результатів моніторингу співробітникам компанії. 

Також гуманістичним є принцип конструктивізму, що декларує недопущення використання результатів моніторингу для здійснення репресивних дій по відношенню до персоналу. Тут теж все просто – репресії ніколи не доводять компанію до процвітання. Репресії, що базуються на результатах моніторингу, залишаються репресіями. Зачекайте пару місяців, не треба, щоб персонал пов’язував масові звільнення з результатами моніторингу. 

Тепер, озброєний знанням, ви – непереможні. Сміливо замовляйте 7 днів безкоштовне демо на сайті Alphateka, завантажуйте мобільний додаток для Andriod та iOs і щасливого моніторингу!