Завантажте додаток для Android
Встановити
Завантажте додаток для iOS
Встановити
Scroll to top

Ніч, коли Стів Джобс став великим


Alphateka - 28.11.2019 - 0 comments

“Хороші художники копіюють, великі – крадуть”

Стів Джобс

(Цитата поцуплена у Пабло Пікассо)

“Жодне дійсно велике багатство не зароблено чесним шляхом”

Карл Маркс

(Цитата поцуплена у Гаутама Будда)

Історія становлення компанії Apple – це історія пошуків, невгамовної енергії, обману, брехні та зради. І відстеження своїх конкурентів.

Все почалося з того, що за чотири роки до появи першого комп’ютера Apple мама Стіва Возняка, уважно моніторячи пресу, прислала йому вирізку з журналу Есквайр (Esquire) за 1971 рік. Стаття називалася “Секрети блакитної коробочки”. Стів, великий ентузіаст всіляких електронних штучок, прочитав її одним духом. У статті описувалися електронні пристрої, “блакитні коробочки”, що дозволяли обманювати телефонні компанії. Використовуючи ці прилади, можна було дзвонити безкоштовно в будь-який кінець світу. У аналогову еру це було дуже затратно і Возняк, чиста душа, поділився відкриттям з приятелем, теж Стівом, якого зараз багато хто з нас вважає генієм – Стівом Джобсом.

Якщо Возняк був простодушним технарем, то Джобс – ще тим пройдисвітом. На той момент, дуже безпринципним пройдисвітом. Що й дозволило йому відразу запропонувати другу налагодити виробництво таких “блакитних коробочок”. Перше, чим зайнявся Джобс – це був моніторинг ринку. Не маючи сучасних можливостей, тим не менш, він зумів розшукати комплектуючі за ціною $ 40 і організувати продаж готового продукту по $ 150. Це було дуже не просто. На початку сімдесятих років електроніка хоч і не була вже новинкою, але потрібні комплектуючі за хорошою ціною було складно знайти навіть у США.

Бізнес стрімко почав рости. Але через деякий час American Telephone and Telegraph Company змінила алгоритми і “блакитні коробочки” стали непотрібні. Джобс перетворився в зарозумілого вонючку – в компанії Atari, де він працював над комп’ютерною грою Pongo – його перевели в нічну зміну, що б він не псував робочу атмосферу в прямому і переносному сенсі. Ці ночі сам Джобс вважає вирішальними в його кар’єрі – обклавшись спеціалізованої пресою, занадто дорогою, щоб виписувати її самостійно, Стів моніторив ринок і уважно стежив за трендами в електронній промисловості. Саме в одну з цих ночей йому в голову прийшла ідея про перший домашній комп’ютер. Але спершу була гра “Розбий стінку” – предтеча Arcanoid і робоча конячка – Стів Возняк, яким пройдисвіт Джобс користувався без будь-яких ознак сумління. 

У ті часи персональных комп’ютерів як таких не було. Були величезні машини, що займали зали, і були термінали, що забезпечували можливість підключення до цих монстрів, в тисячі разів менш потужних, ніж ваш сучасний смартфон. Ігрові приставки Atari по суті були периферійними пристроєм введення-виведення даних для картриджів, що складалися з мікросхем, в яких була прошита одна гра, для якої були прописані інтерфейси взаємодії з клавіатурою та джойстиком. Возняк був генієм оптимізації цих мікросхем. Він чесно допоміг другові, в упевненості, що той продасть цю гру Atari за $ 700 і віддасть йому половину – $ 350. Так і сталося. І тільки через багато років він дізнався, що Джобс продав гру за $ 7 000 …

Час йшов. Почали з’являтися перші комп’ютери, що виглядали не дуже привабливими наборами мікросхем без програмного забезпечення, операційної системи і будь-якої периферії. Але Джобс не був би Джобсом, якби обробляючи величезну кількість інформації, моніторячи новинки і тенденції, він не побачив першим концепцію персонального комп’ютера, таким, яким ми його знаємо.

На відміну від конкурентів, що пропонують фактично набір “Зроби сам”, Джобс запропонував концепцію “все в одному”. Клієнти отримували прилад з закритою архітектурою: просто, як магнітофон або холодильник, ви включали його в розетку і все працювало! Ця концепція діє і зараз. Купуючи продукцію Apple, споживач отримує гаджет, готовий до використання, оснащений мінімальним набором необхідних програм, максимально зручний і красивий.

Розміри цієї статті не дозволяють детально описати всю історію корпорації Apple та й мова, взагалі, не про це. У цій історії головне, що ключ до успіху лежав в постійному, регулярному моніторингу інформаційного простору. Підглядаючи, компілюючи, а іноді і прямо запозичуючи, Стів Джобс створив дивовижні речі століття.

Хіба не було смартфонів з камерами і тачскрінами до появи iPhone? Хіба не було чудових, зручних операційних систем для портативних пристроїв? Все це було, але тільки Джобсу вдалося зібрати це все докупи. У ту темну ніч, коли він прийняв рішення моніторити інфопростір і почалася історія його успіху.

Вам – простіше. У вас є Інтернет і Система моніторингу соцмереж та аналізу ЗМІ Alphateka. Замовте 7 днів безкоштовного демо, встановіть безкоштовні мобільні додатки для Andriod і iPhone, насолоджуйтесь результатами і ваш успіх стане неминучим. 

Related posts