Завантажте додаток для Android
Встановити
Завантажте додаток для iOS
Встановити
Scroll to top

Бий корупцію, спасай Україну


Alphateka - 04.12.2019 - 0 comments

Беззаперечно, темою останнього тижня була боротьба с корупцією. А саме – вступ в дію закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» №263-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 жовтня 2019 року.  8 листопада його підписав президент Зеленський і от вже 28 листопада цей закон вступив у силу. 

У двох словах нагадаємо: цей закон повертає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та запроваджує механізм цивільної конфіскації активів чиновників, які не можуть бути підтверджені їхніми законними доходами. Це не значить, що незаконне збагачення в Україні до цього моменту було справою звичайною та богоугодною, ні, але все ж таки воно було декриміналізовано постановою Конституційного суду України  26 лютого 2019 року. 

Це була велика перемога корупціонерів – була фактично скасована норма права, що вимагала від чиновника пояснити яким чином він та його родичі стали власниками величезних маєтків, вітрильників, літаків та гелікоптерів, не кажучи вже про лімузини та квартири. 

І ось закон знову повертає кримінальну відповідальність, а Конституційний суд  України зніяковіло мовчить. Чому цей закон прийняли саме зараз, чи буде він мечем у руках НАБУ та САП або дрючком для розправи над діячами попередньої влади – це ми побачимо дуже скоро. Сьогодні ж ми вирішили подивитися на першу реакцію України онлайн. Для цього ми використовували систему Alphateka, що дає чудову можливість моніторити інформаційний простір України та соціальних мереж. Нагадуємо, що ви маєте нагоду одержати 7 діб безкоштовного Демо періоду за цим посиланням. 

Діаграм кількості згадувань по темі Закон про криміналізацію незаконного збагачення за період 26.11-03.12.2019
Кількість згадувань по темі Закон про криміналізацію незаконного збагачення за період 26.11-03.12.2019

За тиждень 26.11 – 03.12.2019 було зроблено 812 публікацій. З Топ 15 джерел найбільш активною виявилася Страна ЮА – 170 згадувань, з великим відривом іде Twitter – 38, donbassUA -26 і закінчує Новини Укрінформ – 7 згадувань. 

Популярність теми сягнула свого максимуму 28  листопаду, потім був спад і невеликий підйом 4 грудня. Це ми бачимо у діаграмі Плагіат.

Популярність теми про закон що до незаконго збагачення за період 26.11-03.12.2019
Діаграма Плагіат, що демонструє популярність теми про закон що до незаконго збагачення за період 26.11-03.12.2019

А ось такими були найбільш характерні дописи стосовно вводу в дію цього закону.

Аналізуючи настрої цих публікацій ми одержали таку картину:

Діаграма  відношення до теми Закон України що до криміналізації незаконого збагачення від 06.11-03.12.2019
Діаграма тональності, що демонструє відношення онлайн спільноти до теми Закон України що до криміналізації незаконого збагачення від 06.11-03.12.2019

Автори 572 дописів, або 70.4% негативно поставились до цього закону президента України. Чи то вони так співчувають корупціонерам, чи з недовірою ставляться до ініціативи президента але ж факт є факт – нейтральних тут немає. Тільки один автор притримувався нейтральної позиції, що аж ніяк не впливає на результат – онлайн Україна негативно ставиться до закону про криміналізацію незаконного збагачення. 

А ми не робимо жодних висновків – ми лише тільки збираємо інформацію і ділимося з вами. Тож завантажуйте безкоштовний  мобільний додаток для Android та iOs та замовляйте сім днів безкоштовного демо. 

Гарного тижня і приємного моніторингу!

Related posts