Завантажте додаток для Android
Встановити
Завантажте додаток для iOS
Встановити
Scroll to top

5 кроків протидії інформаційним атакам


Alphateka - 20.02.2020 - 0 comments

Якщо ви ще не стикалися з інформаційною атакою на вашу компанію, значить ще зіткнетеся. Це питання часу. Інформаційна атака – гостра та підступна зброя, що може торпедувати навіть дуже успішний бізнес. Неправдиві “вкиди” компрометуючої інформації дуже важко передбачити і відбити, але вихід є.  Про це – стаття нижче. 

Що таке інформаційна атака?

Інформаційна атака – це поширення дезінформації про конкурента, попередньо сплановане та спрямоване на досягнення таких цілей:

 • демотивація та деморалізація робітників компанії, як наслідок – падіння виробництва, масові звільнення, банкрутство;
 • дискредитація іміджу компанії, як наслідок – дострокове розірвання контрактів, виробничих зв’язків, тощо;
 • привертання уваги правоохоронних органів та регуляторів до господарської діяльності компанії;
 • формування негативного іміджу товарів чи послуг компанії. 

Нехтування захистом може призвести до фатальних наслідків.

Як зрозуміти, що ви знаходитесь “під вогнем”?

Фахівці впевнені, що ніякого іншого засобу крім моніторингу не існує. Ми вже писали, яким чином можна проводити моніторинг вручну та за допомогою системи Alphateka. Нагадаємо, що Alphateka дає змогу відслідковувати саме початок атак та одразу ж сигналізувати про це емейлом, SMS та на мобільний додаток для Android та iOS. Більш того, Alphateka має можливість з’ясувати не тільки дату початку атаки, але й джерела негативу, канали розповсюдження та “інфікування”. 

Для цього ви налаштовуєте моніторинг згадування про вас у ЗМІ, он-лайн, соціальних мережах, ТБ та радіо. Оскільки  більшість ЗМІ мають свої представництва он-лайн, то і моніторинг зводится до моніторингу Інтернет- ресурсів та соціальних мереж. Що, безумовно, полегшує завдання, але все ж-таки не робить його придатним для виконання вручну.  

За результатами моніторингу ви маєте змогу зафіксувати декілька характерних ознак, що свідчать про можливий напад. Ось вони:

 • поява статей з негативними згадуваннями щодо вашого бізнесу. Це – перша ластівка;
 • лояльність коллектива стрімко падає, усі занурені у негатив, в атмосфері панує туга та відчай;
 • ваші партнери ставлять відносини на рівень  “давайте вже після свят” без наявних причин, уникають будь-яких пояснень;
 • ваші інсайдери занепокоєні ситуацією навколо вашої компанії.

5 необхідних заходів, що треба робити, коли вас атакують. 

Якщо ваша ПіАр служба працює добре, то ви маєте певний план дій. Керівник ПіАр відділу вживає невідкладних заходів щодо інформаційних, людських, часових ресурсів, щоб не допустити широкого розголосу негативної інформації. 

Якщо ж такої служби нема, вам стануть у нагоді 5 пунктів плану відбиття атаки:

 • визначити та проінструктувати осіб, які уповноважені робити заяви. Зробити максимум зусиль, щоб усі інші мовчали. Це стосується також активності у соцмережах, блогах, відео онлайн ресурсах;
 • регулярно вести моніторинг та аналіз інфопростору. Виявити джерела походження та канали розповсюдження негативу. Провести роботу зі ЗМІ, які вже розмістили негативну інформацію, вимагати у них зняття матеріалів та їх спростування;
 • створити позитивні інформаційні матеріали, що не мають прямого відношення до теми конфлікту чи інформаційного “вкиду”.
 • розмістити позитивну інформацію, що нівелює негатив на сайті, у соціальних мережах, ЗМІ;
 • Регулярно проводити моніторинг інформаційного простору та виявляти нові інформаційні бомби. До них застосовувати дії, аналогічні перерахованим вище.

Що робити вже сьогодні, щоб мінімізувати репутаційні втрати

Навіть при наявності регулярного моніторингу та потужної ПіАр служби дуже важко спрогнозувати інформаційну атаку. Але є речі, що треба робити вже зараз і кожен день: 

 • регулярно генерувати позитивний контент не рекламного характеру, що має бути корисний інтернет користувачу;
 • налагодити міцні зв’язки з лідерами думок, які допоможуть вам у скрутну хвилину;
 • створити і тренувати ефективного прес-офіс у штаті або на аутсорсингу, що має можливість потужно і швидко згенерувати контент, лояльний до компанії;
 • налагодити міцні зв’язки з журналістами.

Ніколи не забувати про моніторинг. Це ваші очі та вуха в інформаційному просторі. Спробуйте моніторинг від Alphateka безкоштовно на сім діб. Переконайтеся, як це зручно. Пам’ятайте, що компанії, що мають стабільний позитивний імідж, значно менше потерпають від навіть дуже масштабної інформаційної кризи.

Related posts